°C

Akcja Znicz w powiecie zielonogórskim wzorcowa

Fot. Lubuska Policja
 

Było mniej wypadków i mniej zabitych na drogach - policja podsumowała akcję „Znicz”. Od czwartku do niedzieli w całym kraju drogi patrolowało ponad 6 tysięcy mundurowych. Według policji w ten długi weekend doszło dokładnie do 268 wypadków - o prawie sto mniej, niż w ubiegłym roku. O blisko połowę zmalała też liczba zabitych na drogach - do 25. Liczba rannych jest mniejsza o około jedną czwartą - do szpitali w ostatnich dniach trafiło 346 uczestników wypadków. Radosław Kobryś, z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mówi, że mundurowi nie spodziewali się tak znaczącej poprawy. Według Radosława Kobrysia nie wszystkie statystyki z akcji „Znicz” napawają optymizmem. Policja w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymała bowiem 1245 pijanych kierowców. O ponad 200 więcej, niż w ubiegłym roku.

W powiecie zielonogórskim było bardzo spokojnie. Na szczęście nie doszło do ani jednego poważnego wypadku, poinformował w programie Miejskie Sprawy  aspirant Mariusz  Wąsowicz – p.o. zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze:

Kolizji jednak nie udało si uniknąć, było też jedno potrącenie na parkingu:

Aspirant Wąsowicz ocenił też sytuację na ul. Wrocławskiej w okolicy największej w mieście nekropolii. Pochwalił zarówno pieszych jak i kierujących choć  nie ukrywa, że zdarzyło się  kilka przykładów niesubordynacji:

Policja w ramach akcji znicz sprawdzała również stan techniczny pojazdów – tu również, według mundurowych, doszło do poprawy. Zmalała liczba dowodów rejestracyjnych zatrzymanych z powodu wad samochodu.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku