°C

Tysiące widzów na seansach filmu „Nieplanowane”

 

1 listopada na ekrany polskich kin trafił film fabularny „Nieplanowane”. Opowiada on o przemianie Abby Johnson, dyrektor placówki aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych. Kobieta była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 tysięcy aborcji.

Jeden z dystrybutorów filmu Maciej Bodasiński powiedział Polskiemu Radiu, że obraz umiejętnie porusza ważny temat.

„Ten film nie traumatyzuje, jest stworzony po to by uzdrawiać, a nie przygniatać”

– podkreśla.

Maciej Bodasiński podkreśla, że obraz jest ważnym głosem w dyskusji na temat aborcji, która dotyka wielu ludzi, o której trzeba mówić z dużym miłosierdziem, jest zaproszeniem do uzdrawiania relacji po aborcji.

Jak dodał, wybór daty 1 listopada na premierę filmu nie był przypadkowy:

„Chcieliśmy przypomnieć, że dzieci, które zostały zabite w wyniku aborcji to też ludzie, który mieli szanse żyć na ziemi, chcemy przywołać pamięć o nich”

– powiedział Maciej Bodasiński.

Film powstał na podstawie książki, w której Abby Johnson przedstawiła swoje doświadczenia. Po porzuceniu Planned Parenthood kobieta stała się obrończynią życia, wspiera osoby, które pracowały w przemyśle aborcyjnym.

Film „Nieplanowane” jest wyświetlany w większości sieci kinowych w Polsce.

scn 5 6 Radio Zielona Góra 10 lipca 2020

⬆⬇ Fot. Rafael Films – materiały prasowe

Jak napisał na swoim facebookowym profilu dystrybutor filmu w Polsce: „Zewsząd docierają do nas sygnały, że sale kinowe są pełne. „Nieplanowane” zmienia rzeczywistość, zmienia i ratuje życia ludzkie, wszędzie gdzie dociera.”

Zewsząd docierają do nas sygnały, że sale kinowe są pełne💪#Nieplanowane zmienia rzeczywistość, zmienia i ratuje życia…

Opublikowany przez Filmy, które zmieniają życie Sobota, 2 listopada 2019

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku