°C

SP nr 6 z nowym patronem

Dyrektor i uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 przedstawiają uzasadnienie uchwały o ustanowieniu Ryszarda Peryta patronem szkoły. Fot. Łukasz Brodzik
 

Ryszard Peryt nowym patronem SP nr 6 w Zielonej Górze.

Dziś na sesji Rady Miasta, została podjęta uchwała w tej sprawie. Ryszard Peryt był zielonogórskim reżyserem, aktorem i pedagogiem. Zmarł na początku tego roku w Warszawie. Miał 72 lata. Mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie:

O nadaniu imienia Ryszarda Peryta Szkole Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze, zadecydowało grono pedagogiczne i uczniowie szkoły. Wcześniej patronem placówki edukacyjnej przy ulicy św. Kingi 1 był Władysław Broniewski.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku