°C

CBA na tropie afery. Strata PKS to ponad 3 mln zł!

 

Jak już informowaliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne powiadomiło prokuraturę w Zielonej Górze o stwierdzonych nieprawidłowościach w zielonogórskim PKS-ie, do których miało dojść gdy spółką kierował zarząd w latach 2014-2016. Według śledczych firma miała stracić ponad 3 mln zł.

Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie służby prowadzą śledztwo w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. Sprawdzane są poszczególne wątki i dopiero po ich zbadaniu śledczy zdecydują komu postawić zarzuty. Jak udało nam się ustalić, w latach objętych śledztwem, PKS-em Zielona Góra zarządzali: Liliana K. i Bogdan K.

Piotr Pasterniak, obecny prezes spółki nie ukrywa, że gdy objął rządy w PKS-ie firma była w bardzo złej kondycji finansowej:

Prezes podkreśla, że PKS jest w całej sprawie mocno poszkodowany:

Liliana K. i Bogdan K. po odejściu z PKS Zielona Góra utworzyli Zielonogórski Związek Powiatowo Gminny, który miał być alternatywą dla gmin i powiatu w celu wspólnej organizacji publicznego transportu zbiorowego w przewozach pasażerskich na obszarze gmin i powiatu tworzących związek powiatowo-gminny. Obecnie w związku pozostało pięć samorządów. Bogdan K. jest jednocześnie prezesem Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku