°C

ZUS: ponad 1000 decyzji ws. 500 plus

fot. M. Czechowska
 

5 tysięcy 878 wniosków o świadczenie uzupełniające wpłynęło do połowy października do zielonogórskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o tzw. 500 plus dla osób niesamodzielnych przyjmowane były od 1 września, weryfikacja rozpoczęła się na początku października.

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka regionalna ZUS:

Do tej pory w zielonogórskim ZUS załatwiono 1 106 spraw, w tym wydano 1 055 decyzji przyznających. Agata Muchowska podkreśla, że świadczenie otrzymają nie tyle osoby niepełnosprawne, co niezdolne do samodzielnej egzystencji:

Z szacunków ZUS wynika, że od października do marca 2020 roku, wnioski o nowe świadczenie w skali kraju może złożyć nawet 850 tysięcy osób. Spośród nich około 600 tysięcy osób będzie musiało przejść badanie przez lekarza orzecznika ZUS, który ustali ich niezdolność do samodzielnej egzystencji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku