°C

Stypendia dla najlepszych, ale nie dla wszystkich…

Fot. A. Steciąg
 

600 zł miesięcznie dla ucznia podstawówki, 800 zł dla licealisty i i 100 zł dla opiekuna - stypendia tej wysokości trafią już wkrótce do laureatów programu "Lubuskie Talenty".

Ze wsparcia skorzysta w tym roku szkolnym 260 uczniów z całego regionu. Premiowani będą uczniowie wybitni, ze średnią ocen co najmniej 5,0, szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, informatycznych czy języków obcych.

Wicemarszałek Łukasz Porycki wyjaśnia, że nowy program stypendialny województwa lubuskiego finansowany jest z funduszy unijnych – stąd takie, a nie inne kryteria przyznawania tych stypendiów:

 

Ewa Habich, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, podkreśla, że nowy program stypendialny województwa lubuskiego będzie dużym wsparciem dla wielu utalentowanych uczniów z naszego regionu.

Martwi się jednak, że pieniądze trafią tylko do tzw. ścisłowców, bo z możliwości ubiegania się o wsparcie wykluczono uczniów, którzy są bardzo zdolni z przedmiotów humanistycznych:

 

Zastrzeżenia do programu „Lubuskie Talenty” ma także Małgorzata Ragiel, dyrektorka zielonogórskiej Budowlanki, która zwraca uwagę, że o stypendia mogą się ubiegać jedynie uczniowie szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących.

– Uczniom szkół technicznych i zawodowych nie dano takiej możliwości i jest mi z tego powodu bardzo przykro – dodaje:

 

Dodajmy, że na stypendia dla utalentowanych uczniów w ramach programu „Lubuskie Talenty” władze województwa przeznaczyły prawie 3 mln złotych.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać od dziś do 8 listopada. Szczegółowe informacje na ten temat na stronie internetowej lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego: www.lubuskie.pl

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku