°C

Wyniki wyborów: gdzie głosowano na PSL? [INFOGRAFIKA]

Radio Zachód
 

Na komitet wyborczy PSL oddano w całym kraju 1 mln 578 tys. 523 głosy, co stanowi 8,55 proc. Ludowcy, z którymi do wyborów poszli też politycy Kukiz'15, obsadzą 30 mandatów. W województwie lubuskim mandat zdobyła Jolanta Fedak, liderka listy, na którą głos oddało 13 792 osób.

W skali regionu na kandydatów listy PSL oddano łącznie 50 943 głosy, co stanowiło 11,63 proc.. Sprawdź gdzie ludowcy mieli największe, a gdzie najmniejsze poparcie.

Wyświetl interaktywną mapę w nowym oknie.

Lubuskie

Bastionem poparcia dla kandydatów Koalicji Polskiej okazał się powiat krośnieński, gdzie co piąty głos (22 proc.) oddano na kandydatów tej listy. Wskazania wyborców zdominował tam Łukasz Mejza, który wprawdzie nie zdobył mandatu, ale prawie co drugi wyborca Koalicji Polskiej wskazał na niego, co pozwoliło jemu zdeklasować nawet liderkę listy Jolantę Fedak. Najmniejsze poparcie kandydaci Koalicji Polskiej odnotowali w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie głos na nich oddało 5,61 proc. wyborców.

4045604569456546954069554 3 Radio Zielona Góra 27 maja 2020

W wartościach bezwzględnych, najwięcej głosów w skali regionu przynieśli Koalicji Polskiej wyborcy z Zielonej Góry (8 135), gdzie poparcie dla Łukasza Mejzy również przewyższyło poparcie dla liderki listy.

Wkrótce analiza poparcia dla Konfederacji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku