°C

Wyniki wyborów: gdzie głosowano na Lewicę? [INFOGRAFIKA]

Radio Zachód
 

Komitet wyborczy SLD skupiający również Wiosnę i Lewicę Razem zdobył w skali całego kraju 2 mln 319 tys. 946 głosów, czyli 12,56 proc. co dało 49 mandatów. Dwa spośród mandatów przypadły kandydatom z Lubuskiego. Anita Kucharska-Dziedzic (Wiosna) zdobyła poparcie 30 581 głosujących a Bogusław Wontor (SLD) otrzymał wskazanie 18 950 wyborców.

Na kandydatów SLD łącznie w Lubuskiem oddano 68 341 głosów. Sprawdź gdzie SLD miało największe, a gdzie najmniejsze poparcie.

Wyświetl interaktywną mapę w nowym oknie.

Lubuskie

Kandydaci Lewicy największe poparcie wyborców uzyskali w Zielonej Górze oraz w powiecie zielonogórskim, gdzie głosowało na nich, odpowiednio: 19,83 proc. i 16,82 proc. wyborców, którzy poszli do urn. Na wyniku wyborczym SLD w Lubuskiem najbardziej zaważyły głosy zielonogórzan, których na kandydatów Lewicy oddali oni łącznie 14 112.

Wyniki wyborów: gdzie głosowano na Lewicę? [INFOGRAFIKA] Radio Zielona Góra 10 sierpnia 2020

Poniżej średniego poparcia w województwie Lewica wypadła w powiecie wschowskim, strzelecko-drezdeneckim oraz krośnieńskim, gdzie jej kandydaci uzyskali poparcie, odpowiednio: 12,47, 12,66 i 13,41 proc. głosujących.

44,8 proc. wszystkich głosów oddanych przez Lubuszan na listę Lewicy, oddano na jej liderkę Anitę Kucharską-Dziedzic. Nieznacznie wyższą kumulację głosów wyborców odnotował tylko lider listy Konfederacji, Krystian Kamiński.

Szef lubuskiego SLD i drugi na liście Lewicy Bogusław Wontor, mógł liczyć na wskazania 28 proc. wyborców głosujących na Lewicę.

Wkrótce analiza pozostałych ugrupowań politycznych: PSL i Konfederacji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku