°C

Pobiegli dla Marcina

Fot.: Piotr Kuśnierz
 

Marcin Galant może liczyć na wsparcie biegaczy. Ponad 120 zielonogórzan wzięło udział w imprezie, która odbyła się w Parku Braniborskim.

Uczestnicy Galant Race mieli do pokonania ponad 7 kilometrów. Mimo mrozu i zaśnieżonej trasy nikt nie narzekał. Cel był szczytny. Pomoc koledze który walczy z nowotworem. Mówi żona Marcina Galanta, Katarzyna.

 

 

Trasa była wyzwaniem dla biegaczy. Leśne ścieżki Parku Braniborskiego wymagały maksymalnego skupienia i dużych umiejętności. Mówi współorganizator wydarzenia, Maciej Adamczak.

 

 

Zawody wygrał Jacek Stadnik. Zielonogórzanin pokonał trasę w 31 minut i 23 sekundy.

 

 

Na leczenie Marcina Galanta udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych. Organizatorami Galant Race byli Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku