°C

Lubuska prognoza. Wygra PiS

Dane: prognoza Marcina Palade na podstawie zestawienia ostatnich sondaży oraz trendów w preferencjach wyborczych
 

Wybory sejmowe w okręgu lubuskim wygra Prawo i Sprawiedliwość - prognozuje socjolog Marcin Palade. Przygotował on ostatnią przed niedzielnymi wyborami prognozę opartą o wyniki sondaży wyborczych.

Wybory sejmowe w okręgu lubuskim wygra Prawo i Sprawiedliwość – prognozuje socjolog Marcin Palade. Przygotował on ostatnią przed niedzielnymi wyborami prognozę opartą o wyniki sondaży wyborczych.

Z prognozy wynika, że PiS może liczyć w okręgu numer 8 na poparcie w przedziale 37-41 proc. Na drugim miejscu będzie Koalicja Obywatelska z wynikiem na poziomie 30-34 proc. Komitet SLD może liczyć na 14-16 proc. głosów, a PSL na 5-8 proc. Konfederacja notuje wynik 3-5 proc.

Takie rezultaty oznaczałyby, że PiS zdobyłby w regionie 5-6 mandatów poselskich, KO – 4, SLD – 2, zaś PSL 0 lub 1. 

Marcin Palade prognozuje też, że w wyborach do senatu kandydaci popierani przez KO zdobędą dwa mandaty (w okręgu południowym oraz zielonogórskim). Wynik w okręgu północnym pozostaje, zdaniem socjologa, nierozstrzygnięty. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku