°C

Więcej pieniędzy na warsztaty terapii i zakłady aktywności zawodowej

fot. Daniel Sawicki
 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od października zwiększył środki na Warsztaty Terapii Zajęciowej i Zakłady Aktywności Zawodowej. W praktyce oznacza to więcej zajęć i szans na zdobycie nowych umiejętności przez osoby z niepełnosprawnościami.

7 października Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie zmian w przekazywaniu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym. Andrzej Gonia dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON w Zielonej Górze podkreśla, że zmiana umożliwi zwiększenie wydatków na pokrycie kosztów rocznego pobytu osoby niepełnosprawnej w zakładzie aktywności zawodowej oraz w warsztacie terapii zajęciowej:

Andrzej Gonia przypomina, że o pieniądze z PFRONU mogą ubiegać się WTZ-y z całego regionu lubuskiego:

Warsztaty terapii zajęciowej mają za zadanie przygotować osoby niepełnosprawne do wejścia na rynek pracy.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku