°C

Minge: Senior to mistrz życia, nie balast!

foto: K.Kaminska
 

Seniorzy to nauczyciele życia, a nie balast życiowy - przypomina zielonogórska fundacja BlackButterflies, która prowadzi w mieście Dom Życie dla osób starszych. W tym tygodniu w całym kraju swoje święto mają właśnie osoby starsze. W Polsce osób w wieku podeszłym jest coraz więcej, wydłuża się długość życia, a osoby 60+ chcą aktywnie spędzać jesień życia.

– Osoby starsze to skarbnica wiedzy i doświadczeń, ale także mistrzowie w swoim fachu i warto o tym pamiętać – mówi pomysłodawczyni Domu Życie, projektantka Ewa Minge:

Jak dodaje kosmetolog Aneta Szpak-Korycka, seniorki lubią czuć się kobieco w każdym wieku:

Seniorzy, którzy uczęszczają na zajęcia w Domu Życie, mówią, że emerytura to czas, w którym można rozwijać swoje pasje, ale przede wszystkim spędzać czas z innymi:

Ewa Minge zachęciła do współpracy lekarzy specjalistów z całej Polski. Każdy z nich, bezpłatnie, raz w miesiącu odwiedzi seniorów i pomoże im uporać się z ich problemami zdrowotnymi:

Lubuski Tydzień Seniora odbywa się już po raz 21.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku