°C

Zatrzymano podejrzanych o oszukiwanie firm transportowych

 

Lubuscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która oszukiwała firmy transportowe. Zarzuty w tej sprawie usłyszało pięć osób, a straty firm są szacowane na pół mln zł. Podejrzani trafili do aresztu.

„Zarzut kierowania grupą usłyszał 46-latek, któremu grozi nawet 10 lat więzienia. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat oraz dwie kobiety w wieku 46 i 23 lat mają zarzuty oszustwa i działania w grupie przestępczej. Im grozi do 8 lat więzienia. Podejrzani są mieszkańcami woj. lubuskiego”- powiedział Marcin Maludy z KWP.

Podczas trwającego od 2018 r. śledztwa policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli wiele dokumentów dołączonych do akt tej sprawy. Samych podejrzanych zatrzymano pod koniec września tego roku.

Według policji grupa działała od 2017 r. Przyjmowała zlecenia spedycyjne, a następnie wynajmowała inne firmy do ich realizacji nie płacąc im za te usługi. Kontakt do rzeczywistego zleceniodawcy był filtrowany przez tzw. słupy.

„W ten sposób zostało oszukanych 130 firm transportowych, które w wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej straciły pół miliona zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy docierają do kolejnych pokrzywdzonych” – powiedział Maludy.

Dodał, że podczas realizacji sprawy lubuscy policjanci zabezpieczyli majątki podejrzanych na łączną kwotę 500 tys. zł.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku