°C

Nowoczesne warsztaty urologiczne w zielonogórskim szpitalu

fot. Daniel Sawicki
 

Nowoczesne metody leczenia kamicy u dzieci prezentują w zielonogórskim szpitalu lekarze specjaliści z całego świata. Podczas warsztatów zielonogórscy urolodzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem z lekarzami z Nikaragui, Egiptu, Belgii i Czech. Jednocześnie dokonywane są zabiegi leczenia kamicy u dzieci wytypowanych specjalnie do operacji.

Zachorowania na kamicę pojawiają się dziś nawet u dzieci kilkumiesięcznych. Doktor Andrzej Haliński przypomina, że w Zielona Góra jest ośrodkiem, w którym wprowadza się nowatorskie metody leczenia:

Przez ostanie 10 lat, z operacji w zielonogórskiej lecznicy skorzystało już ok. 600 małych pacjentów z całego kraju. To największa liczba tego typu zabiegów w Polsce. Lekarz Adam Haliński zauważa, że dzieci chore na kamicę stanowią już 3 procent populacji w Polsce.

Warsztaty odbywają się pod auspicjami Europejskiego Towarzystwa Pediatrycznego Chirurgii Endoskopowej.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku