°C

Agitacja wyborcza na terenie szkoły

fot. daniel sawicki
 

Kandydat do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej Waldemar Sługocki zachęca nas do głosowania z bilbordu znajdującego się przy ul. Lwowskiej. Problem w tym, że bilbord stoi na terenie szkoły, czyli przyszłego lokalu wyborczego. Czy takie działania są legalne?

Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze. Stanisław Blonowski, szef zielonogórskiego biura zauważa, że przepisy jasno określają sytuację agitacji wyborczej na terenie placówek szkolnych:

Według Stanisława Blonkowskiego najlepiej będzie, gdy materiał wyborczy zniknie z terenu lokalu wyborczego do piątku do godz. 24.00.

Blonkowski przestrzega jednocześnie przed usuwaniem elementów wyborczych w czasie ciszy wyborczej. W takich przypadkach grożą bowiem poważne konsekwencje prawne.

20191008 111744 resized Radio Zielona Góra 27 maja 2020

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku