°C

Lubuskie Rodziny Katyńskie patronem szkoły w Zawadzie

fot. Daniel Sawicki
 

Zespół Edukacyjny nr 8 w Zawadzie ma od dziś patrona i nowy sztandar. Dziś w świetlicy wiejskiej uroczyście nadano imię i odsłonięto sztandar.

Patronem szkoły zostały „Lubuskie Rodziny Katyńskie”. W ten sposób szkoła oddaje hołd wszystkim tym, którzy zostali dotknięci represjami radzieckimi podczas II Wojny Światowej.

Dyrektor szkoły Władysław Kondras przypomniał, że rodzina jest wielką wartością:

Piotr Barczak, przewodniczący Rady Miasta zauważył, że wybór patrona szkoły wyszedł z grona osób związanych ze szkołą:

Urszula Lamentowicz – Jaraszkiewicz, prezes Lubuskiej Rodziny Katyńskiej podkreśla, że współpraca rodzin ze szkołą trwa już wiele lat, a nadanie imienia szkole jest prawdziwym ukoronowaniem wspólnych działań:

W Zielonej Górze w szczególny sposób kultywuje się pamięć o rodzinach katyńskich. Jest już rodno Ofiar Katynia, obelisk, tablica na Placu Bohaterów. Kilka lat temu wybito również pamiątkowy medal.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku