°C

Sondażowy poniedziałek

Dane: sondaż przeprowadzony przez Grupę Polska Press we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia
 

Opublikowane dziś sondaże prognozują zdecydowane zwycięstwo PiS w niedzielnych wyborach do sejmu. Sondaż „Polska Times” daje partii rządzącej poparcie na poziomie 48,3 proc., a Kantar - 42 proc.

Poparcie na poziomie 48,3 proc. dla PiS; 27,7 proc. dla KO; 12,4 proc. dla SLD oraz 6,5 proc. dla PSL – to wyniki sondażu przeprowadzonego przez Grupę Polska Press we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, którego wyniki opublikował poniedziałkowy dziennik „Polska Times”.

„Na tydzień przed wyborami PiS może liczyć na 254 mandaty, Koalicja Obywatelska na 138, SLD 49, zaś PSL-Koalicja Polska 18”

– napisała gazeta.

Według sondażu tylko te cztery komitety weszłyby do Sejmu. Poparcie dla Konfederacji Wolność i Niepodległość – według badania – wyniosło 4,2 proc., zaś inne ugrupowania odnotowały poparcie na poziomie 0,9 proc.

„PiS wygrywa w czternastu województwach, a na Podkarpaciu, w Małopolsce, w Lubelskiem i Świętokrzyskiem zdeklasowało konkurencję. Z kolei Koalicja Obywatelska wygrywa z partią rządzącą w dwóch województwach – pomorskim i zachodniopomorskim”

– podkreśla gazeta.

42 proc. ankietowanych zadeklarowało poparcie dla PiS w wyborach parlamentarnych w najnowszym sondażu Kantar dla „Gazety Wyborczej”, Gazeta.pl i TOK FM. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 29 proc. badanych, na Lewicę – 13 proc., na Konfederację – 5 proc., a na PSL i Kukiz’15 – 4 proc.

„W najnowszym sondażu Kantar dla +Wyborczej+, Gazeta.pl i TOK FM Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi z 42-proc. poparcia. Koalicja Obywatelska może liczyć na 29 proc., a Lewica na 13 proc. Konfederacja (5 proc.) i PSL (4 proc.) balansują na granicy progu wyborczego”

– czytamy w poniedziałkowej „Gazecie Wyborczej”.

Zdaniem „GW”, przy takich wynikach partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje większość w Sejmie, niewiele jednak potrzeba, by ją straciła. „Wystarczy, by poparcie dla PiS spadło o 1 pkt. proc. i o tyle samo wzrosło Koalicji Obywatelskiej i by PSL przekroczyło próg zamiast Konfederacji, a Zjednoczona Prawica mogłaby utracić przewagę” – czytamy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku