°C

Stelmet ma pierwsze zwycięstwo w lidze VTB!

fot Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra pokonali na wyjeździe Avtodor Saratow 89-86 w lidze VTB. To pierwsza wygrana zielonogórzan w trzecim tegorocznym meczu w tej silnej lidze.

Stelmet bardzo dobrze zaczął mecz – od prowadzenie 15-9 po trójkach Thomassona, Hakansona i Meiera. W 8 minucie po przechwycie Gordona i punktach Ponitki ekipa Żana Tabaka prowadziła już 22-15. Końcówka trochę mniej skuteczna i po I kwarcie Stelmet wygrywał 28-25

W 16 minucie po świetnej grze i trójce Ponitki Stelmet wyszedł na prowadzenie 42-34, a Ponitka miał na koncie już 15 punktów! Końcówkę I połowy Stelmet jednak zepsuł, za to gospodarze zaczęli trafiać raz za za razem i po ich serii 14-6 pierwsze 20 minut zakończyło się remisem 48-48.

Od początku II połowy mecz był wyrównany. Kolejną trójkę trafił Ponitka, który w tym momencie miał już 19 punktów na swoim koncie! Cały czas Stelmet miał minimalną przewagę i tak aż do 28 minuty, kiedy trójka Cooka dała gospodarzom prowadzenie 67-66. Ale Stelmet nadal walczył, a po trójce Hakansona zamykającej kwartę nasza ekipa prowadził po 30 minutach 74-71!

W ostatniej kwarcie najpierw było 76-71 dla Stelmetu, a po chwili po pudłach Koszarka czy Radića z rzutów wolnych Avtodor miał serię 6-0 i wyszedł na prowadzenie 77-76 po trafieniu Babuszkina. Zamoj zanotował akcję 2+1 i znów Stelmet prowadził 79-77. Dwa punkty dodał jeszcze Meier i na 5:39 przed końcem zielonogórzanie prowadzili 81-77.

Za moment jednak znów był remis, a doprowadził do niego były gracz Stelmetu – Markel Starks. Potem Starks wyprowadził zespół z Saratowa na prowadzenie 85-83, a do końca pozostawały 3 minuty.

Stelmet się jednak nie poddał i mimo, że najpierw spudłował Hakanson, a później Thomasson to ten drugi po dobrych akcjach Stelmetu w obronie trafił dwa razy z rzędu i na 32 sekundy przed końcem Stelmet wygrywał 87-86.

Na 15 sekund przed końcem Starks nie trafił za trzy, Thomasson został sfaulowany i mieliśmy piłkę. Do końca 12 sekund. Faul na Hakansonie – Szwed rzucał wolne. Trafił dwa razy i wynik brzmiał 89-86 dla ekipy Żana Tabaka. Rosjanie mieli jednak jeszcze 10 sekund. Spudłowali jednak znów za trzy i Stelmet wygrał po raz pierwszy w VTB 2019/20!!!

Najwięcej punktów dla Stelmetu: Ponitka 21, Thomasson 14, Meier 15, Gordon i Hakanson po 10.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku