°C

Pamięci ofiar ludobójstwa

fot. Bartosz Schaefer
 

W zielonogórskiej Łężycy odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA w latach 1939-1947.

Wystawą w wagonie kolejowym, a następnie uroczystą mszą rozpoczęły się dziś uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskich. Na placu przed kościołem pw. Matki Boskiej Fatimskiej odsłonięto 3 nowe tablice poświęcone żołnierzom Polskim, osobom duchownym i cywilom, którzy zostali zamordowani przez OUN-UPA w latach 1939-1947. Odczytano apel pamięci i wręczono odznaczenia dla najbardziej zaangażowanych w rozwój miejsca upamiętniającego tamte wydarzenia. 

Mówi Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który celebrował dzisiejszą mszę ku pamięci ofiar:

– W Łężycy jest swoisty panteon pamięci – mówi poseł Jacek Kurzępa:

– Pamiętamy o ofiarach i przekazujemy dalej tę wiedzę –  mówią uczestnicy uroczystości: 

Organizatorem uroczystości było stowarzyszenie „Pamięć Polskich Kresów”.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku