°C

Dostojny łoś przechadzał się przy trasie S3

fot. Dariusz Maliszewski
 

O niecodziennym zdarzeniu poinformował nas nasz słuchacz pan Dariusz. Jadąc trasą Północną w kierunku trasy S3 pan Dariusz napotkał przy drodze błąkającego się łosia.

Sygnały o pojawiających się stadach dzików czy biegających sarnach otrzymujemy bardzo często. Jednak potężny łoś blisko siedzib ludzkich to coś zupełnie niespotykanego. Nie wiadomo w jaki sposób zwierzę dostało się w granice miasta, tym bardziej, że trasa S3 jest zabezpieczona siatką i przejście przez nią jest dla zwierząt niemożliwe.

Spotkanie z łosiem było dla pana Dariusza niezwykłym przeżyciem:

 Maciej Taborski nadleśniczy nadleśnictwa Przytok wyjaśnił jednak w rozmowie z Radiem Zielona Góra, że łoś w naszym regionie to nie jest wyjątkowe zjawisko. I choć łosie na naszym terenie na stałe nie bytują to jednak wędrówki łosi, szczególnie młodych osobników się zdarzają:

Łoś w niewielkiej odległości od ludzkich siedzib to rzadkość. Te zwierzęta nie są agresywne w stosunku do ludzi, należy jednak pamiętać aby w żadnym przypadku nie podchodzić do nich. Wystraszone łosie na drodze potrafią zachowywać się nieprzewidywalnie. Nie boją się samochodów, bo nie kojarzą się im z żadnym zagrożeniem. Zwierzęta te swobodnie przemieszczają się z miejsc żerowania do miejsc spoczynku i czasami łączy się to z przekraczaniem dróg. Jeśli zobaczymy w pobliżu drogi łosia, to należy bezwzględnie zwolnić prędkość, zatrzymać się i poczekać aż zwierzę opuści drogę.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku