°C

Falubaz wygrał, ale medalu nie zdobył. Włókniarz z brązem

fot. Jacek Białogłowy
 

Żużlowcy Stelmetu Falubazu nie odrobili 24-punktowej straty do Włókniarza Częstochowa i zakończyli sezon 2019 na czwartym miejscu. Zielonogórzanie pokonali częstochowian w rewanżowym meczu o brąz, ale tylko 45:44.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Falubaz przegrał w Częstochowie aż 33:57. Ponadto w rewanżu na W69 menadżer Adam Skórnicki nie mógł w niedzielę skorzystać z usług Martina Smolinskiego i zmuszony był wstawić do składu nieobjeżdżonego Sebastiana Niedźwiedzia.

Pierwszy bieg Włókniarz wygrał 4:2, ale potem całkiem dobrze prezentowali się zielonogórzanie. Falubaz prowadził po czterech gonitwach 16:8, zwyciężając podwójnie w drugim i czwartym wyścigu. Szósty bieg Włókniarz wygrał nietypowo, bo tylko 3:2, ale to dlatego, że wyścigu nie ukończyli Miedziński i Dudek. Było 21:14 dla Falubazu

Ósmy bieg podwójnie wygrał Włókniarz, zbliżył się na 22:25 i do zdobycia brązu. Przed biegami nominowanymi natomiast Falubaz prowadził 41:36, aby ostatecznie zwyciężyć 45:44.

Punkty dla Falubazu: Vaculik 9+1, Niedżwiedź 0, Protasiewicz 6+1, Jensen 11, Dudek 6+1, Pawliczak 6+1, Krakowiak 7+2, Tonder ns.

Punkty dla Włókniarza: Madsen 13+1, Przedpełski 7+1, Miedziński 1+1, Lindgren 10, Zagar 11+1, Miśkowiak 0, Gruchalski 2, Dróżdż ns.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku