°C

PPT: Porozumienie w sprawie remontu mostu w Cigacicach

Fot. A. Steciąg

Rozmowy pomiędzy miastem, powiatem i stroną rządową doszły do skutku - remont mostu w Cigacicach uzyska pełne dofinansowanie. Wczoraj  w obecności posła PiS Jerzego Materny i na jego prośbę  doszło do porozumienia w tej sprawie. Do 80% finansowania rządowego czyli 12 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę ok. 3 milionów złotych dołoży miasto Zielona Góra. Dodatkowo przedstawiciele starosty zielonogórskiego zapewnili, że niezwłocznie przystąpią do realizacji projektu. Mediację ze stroną rządową w tej sprawie prowadził właśnie Jerzy Materna.

W Politycznym Podsumowaniu Tygodnia Jerzy Materna poseł PiS  i kandydat PiS w wyborach do Sejmu nie krył radości z takiego obrotu sprawy, ponieważ jak przyznał obawiał się, że rząd może nie znaleźć środków na ten cel :

Stanowisko Klubu KO od początku było zdecydowane, że most należy wyremontować  i udrożnić pod ruch ciężarówek jako odcinek zastępczy do S3 , choć miasto robiło uniki  powiedział Marcin Pabierowski radny miejski, wiceprzewodniczący Rady Miasta KO – PO i również kandydat do Sejmu:

Połączenia mostowe w naszym regionie to wąskie gardło podsumował Mirosław Olejniczak z PSL – Koalicji Polskiej . Jednak obciążenie winą kogokolwiek za stan mostu w Cigacicach nie jest oczywiste:

Działania w sprawie pozyskania pieniędzy rozpoczęły się w kwietniu, po ograniczeniu ruchu na moście do 3,5 tony.  Przeprawa w Cigacicach przeszła ostatnio remont w latach 70-tych. Mieszkańcy zorganizowali kilka blokad, domagając się jej remontu. Wniosek do premiera został złożony przez starostwo.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.