°C

PPT: Porozumienie w sprawie remontu mostu w Cigacicach

Fot. A. Steciąg
 

Rozmowy pomiędzy miastem, powiatem i stroną rządową doszły do skutku - remont mostu w Cigacicach uzyska pełne dofinansowanie. Wczoraj  w obecności posła PiS Jerzego Materny i na jego prośbę  doszło do porozumienia w tej sprawie. Do 80% finansowania rządowego czyli 12 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę ok. 3 milionów złotych dołoży miasto Zielona Góra. Dodatkowo przedstawiciele starosty zielonogórskiego zapewnili, że niezwłocznie przystąpią do realizacji projektu. Mediację ze stroną rządową w tej sprawie prowadził właśnie Jerzy Materna.

W Politycznym Podsumowaniu Tygodnia Jerzy Materna poseł PiS  i kandydat PiS w wyborach do Sejmu nie krył radości z takiego obrotu sprawy, ponieważ jak przyznał obawiał się, że rząd może nie znaleźć środków na ten cel :

Stanowisko Klubu KO od początku było zdecydowane, że most należy wyremontować  i udrożnić pod ruch ciężarówek jako odcinek zastępczy do S3 , choć miasto robiło uniki  powiedział Marcin Pabierowski radny miejski, wiceprzewodniczący Rady Miasta KO – PO i również kandydat do Sejmu:

Połączenia mostowe w naszym regionie to wąskie gardło podsumował Mirosław Olejniczak z PSL – Koalicji Polskiej . Jednak obciążenie winą kogokolwiek za stan mostu w Cigacicach nie jest oczywiste:

Działania w sprawie pozyskania pieniędzy rozpoczęły się w kwietniu, po ograniczeniu ruchu na moście do 3,5 tony.  Przeprawa w Cigacicach przeszła ostatnio remont w latach 70-tych. Mieszkańcy zorganizowali kilka blokad, domagając się jej remontu. Wniosek do premiera został złożony przez starostwo.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku