°C

Moc kultury [19.09.19]

fot. M. Czechowska

Na dziś w planie jest między Kartkomania. To spotkanie, podczas którego uczestnicy nauczą się tworzyć  oryginalne kartki urodzinowe. Na warsztaty obowiązują zapisy, a miejscem spotkania o 16.30, będzie Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook przy ul. Makowej.

Propozycją na dzisiaj może być też fotografowanie. Zielonogórski Ośrodek Kultury czeka na zdjęcia martwej natury w ramach Jesiennych Spotkań Kulturalnych Autunalia. Tematem prac może być niemal wszystko: przedmioty, owoce, czy książki. Prace można zgłaszać do 8 listopada, a konkurs adresowany jest i do nastolatków i dorosłych amatorów fotografii.

W Centrum Przyrodniczym można oglądać zdjęcia na wystawie „LIBERTAS, 100 lat Wolności”. Pokaz jest zwieńczeniem projektu, w którym Tomasz Cuncvir Kędzierski zestawia polskie, historyczne wydarzenia i porównuje je z wybranymi przez siebie krajobrazami. Spotkanie z artystą odbędzie się 4 października, podczas finisażu wystawy.

Jutro otwarcie nowego sezonu w Filharmonii Zielonogórskiej i w Galerii Pro Arte.

Filharmonicy zagrają jak zwykle w piątek o 19.00, natomiast godzinę wcześniej, o 18.00 w Pro Arte swoją wystawę otworzy Jerzy Fedro, który pokaże najnowsze prace zatytułowane „Między HB a 8B”.

W kinie dla młodszych na przykład „Wyprawa Magellana” oraz „Dora i miasto złota”. Dla starszych „Pewnego razu  w…Hollywood”, „Polityka” czy „Piłsudski”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.