°C

Moc kultury [19.09.19]

fot. M. Czechowska

Na dziś w planie jest między Kartkomania. To spotkanie, podczas którego uczestnicy nauczą się tworzyć  oryginalne kartki urodzinowe. Na warsztaty obowiązują zapisy, a miejscem spotkania o 16.30, będzie Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook przy ul. Makowej.

Propozycją na dzisiaj może być też fotografowanie. Zielonogórski Ośrodek Kultury czeka na zdjęcia martwej natury w ramach Jesiennych Spotkań Kulturalnych Autunalia. Tematem prac może być niemal wszystko: przedmioty, owoce, czy książki. Prace można zgłaszać do 8 listopada, a konkurs adresowany jest i do nastolatków i dorosłych amatorów fotografii.

W Centrum Przyrodniczym można oglądać zdjęcia na wystawie „LIBERTAS, 100 lat Wolności”. Pokaz jest zwieńczeniem projektu, w którym Tomasz Cuncvir Kędzierski zestawia polskie, historyczne wydarzenia i porównuje je z wybranymi przez siebie krajobrazami. Spotkanie z artystą odbędzie się 4 października, podczas finisażu wystawy.

Jutro otwarcie nowego sezonu w Filharmonii Zielonogórskiej i w Galerii Pro Arte.

Filharmonicy zagrają jak zwykle w piątek o 19.00, natomiast godzinę wcześniej, o 18.00 w Pro Arte swoją wystawę otworzy Jerzy Fedro, który pokaże najnowsze prace zatytułowane „Między HB a 8B”.

W kinie dla młodszych na przykład „Wyprawa Magellana” oraz „Dora i miasto złota”. Dla starszych „Pewnego razu  w…Hollywood”, „Polityka” czy „Piłsudski”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku