°C

Piękno bonsai

fot. M. Czechowska

Ponad 30 drzewek bonsai można było wczoraj podziwiać w zielonogórskim ogrodzie botanicznym.

To forma sztuki, która łączy techniki ogrodnicze z azjatycką estetyką – mówią  hodowcy zrzeszeni w Polskiej Asocjacji Bonsai. W programie znalazł się m.in. pokaz formowania drzewek.

Drzewka bonsai są normalnymi roślinami, ale uprawiane za pomocą zaawansowanych technik, aby uzyskać miniaturowe rozmiary. Mówi Robert Wojdyła:

Zielonogórzanie docenili piękno miniaturowych drzewek prezentowanych na wystawie:

Do drzewek dobiera się odpowiednie doniczki, a efekt minaturowy osiąga się poprzez specyficzne przycinanie oraz pielęgnację. W sztuce bonsai wyróżnia się liczne style, według których kształtowane jest drzewko, różniące się głównie kształtem pnia i pochyleniem do doniczki.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku