°C

Konsultacje społeczne w sprawie przeciwdziałania skutkom suszy

fot. Pixabay
 

Co zrobić, aby skutecznie przeciwdziałać zanikaniu cieków wodnych? W jaki sposób przygotować się na deficyty wodne i postępującą suszę? M.in. nad tym zastanawiano się dziś podczas konsultacji społecznych w ramach projektu przeciwdziałaniu skutkom suszy.

„STOP SUSZY” to program wdrożony dla ratowania i przywracania zasobów wodnych.

– Jego realizacja powinna się rozpocząć już kilka lat temu – powiedział Mariusz Przybylski dyrektor regionalnego Zarządu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie we Wrocławiu:

Małgorzata Bogucka-Szymańska zastępca dyrektora w dep. Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podkreśliła, że straty na skutek suszy dotykają przede wszystkim rolnictwo:

Konsultacje społeczne potrwają pół roku i zakończą się 15 lutego.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku