°C

Moc Kultury [12.09.19]

Fot.: cadillac/facebook
 

Dziś m.in. o imprezach z okazji Winobrania czy spotkaniu w bibliotece Norwida.

„Moc Kultury” zaczynamy od spotkania autorskiego z dr Wojciechem Konduszą. Nauczyciel akademicki będzie dziś gościem Biblioteki Norwida, w ramach cyklu „Czwartek Lubuski”. Dr Wojciech Kondusz to m.in. znawca armii radzieckiej. Spotkanie z badaczem dziś, o 18:00, w klubie „Pro Libris”, przy al. Wojska Polskiego 9.

A godzinę później, w zielonogórskim oddziale Archiwum Państwowego, projekcje kronik filmowych na temat historii Winobrania. Mieszkańcy zobaczą jak były obchodzone Dni Zielonej Góry w latach 50′, 60′ i 70′. Winobranie w obiektywie Lubuskiej Kroniki Filmowej, w Archiwum Państwowym przy al. Wojska Polskiego 67A.

Dziś o 20:00 koncert grupy Cadillac. Muzycy w tym roku obchodzą 30-lecie artystycznej działalności. Podczas koncertu na scenie przy ulicy Kasprowicza, Cadillac zaprezentuje największe hity zespołu Pink Floyd. Będą też animacje wideo oraz pokaz fajerwerków.

A na koniec zaglądamy jeszcze do Cinema City. Tu polecam produkcję Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”. Wybitna kreacja Leonardo Di Caprio, duża dawka humoru oraz klimat Los Angeles lat 60′ – to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać się na ten film. Seanse dziś o 18:30 i 20:40.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka