°C

Kolejne inwestycje w rozwój kosmicznych technologii

fot. daniel sawicki

Na strefie w Nowym Kisielinie powstanie Park Technologii Kosmicznych. Będzie skupiał naukowców i przemysł, który już korzysta z nowinek technologicznych służących eksploracji kosmosu.

Prof. Marek Banaszkiewicz, dyrektor oddziału Centrom Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Zielonej Górze podkreślił, że lubuskie jako region graniczny może pozyskać dla rozwoju projektu partnerów niemieckich z landów Brandenburgia i Saksonia:

Partnerem w projekcie jest m.in. firma SAB z Mediolanu, którego otworzyła we wrześniu swój oddział w Zielonej Górze. Prof. Zbigniew Kłos z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk przypomniał że technologia, która została rozwinięta pod kątem badań kosmicznych trafia następnie do innych branż:

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.