°C

Kolejne inwestycje w rozwój kosmicznych technologii

fot. daniel sawicki
 

Na strefie w Nowym Kisielinie powstanie Park Technologii Kosmicznych. Będzie skupiał naukowców i przemysł, który już korzysta z nowinek technologicznych służących eksploracji kosmosu.

Prof. Marek Banaszkiewicz, dyrektor oddziału Centrom Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Zielonej Górze podkreślił, że lubuskie jako region graniczny może pozyskać dla rozwoju projektu partnerów niemieckich z landów Brandenburgia i Saksonia:

Partnerem w projekcie jest m.in. firma SAB z Mediolanu, którego otworzyła we wrześniu swój oddział w Zielonej Górze. Prof. Zbigniew Kłos z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk przypomniał że technologia, która została rozwinięta pod kątem badań kosmicznych trafia następnie do innych branż:

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku