°C

Nie dbasz o miejski rower? Spodziewaj się kary

fot. daniel sawicki
 

Zmienił się regulamin korzystania z Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Nowe przepisy wprowadzają kary za dewastację jednośladów. Zmiana została wprowadzona na wniosek operatora, firmy Nexbike.

System roweru miejskiego skończył niedawno rok. Oprócz tego, że w tym czasie stał się bardzo popularnym i lubianym przez zielonogórzan środkiem transportu, to odnotowano również wiele aktów wandalizmu i zaniedbań przez osoby wypożyczające.

Nowe regulacje mają to wyeliminować. Arkadiusz Sobków, Kierownik Biura Ruchu Drogowego Urzędu Miasta w Zielonej Górze wskazuje, że w wielu przypadkach trudno było pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które nie dbały o rowery:

Za pozostawienie roweru na stacji bez zabezpieczenia zapłacimy 100 zł. Jazda na rowerze przez większą liczbę osób niż to jest dopuszczalne (w zależności od typu roweru), będzie kosztować również 100 zł. Tyle samo dopłacimy za nieautoryzowany przejazd. Mocniej po kieszeni dostaniemy za usunięcie zastosowanych zabezpieczeń i wykorzystanie roweru w celach komercyjnych. W obu przypadkach kara wyniesie 200 zł.

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku