°C

Moc kultury [11.09.19]

fot. M. Czechowska

W głównym planie koncertowym dzisiaj występ Grzegorza Hyżego o 20.00 na scenie winobraniowej przy filharmonii.

O 14.30 zaczną się z kolei występy na scenie przy ratuszu. Na początek 3 Promile, później Jackie Kozz, FSW i Roślina aż do 21.00, kiedy wystąpi Proletaryat. Po koncercie do godziny 24.00 tradycyjnie zaplanowana jest dyskoteka.

Dzisiaj i jeszcze jutro kolejne wieczory pod tytułem „Bachusowe historie”. W parku przy ul. Sowińskiego stoi instalacja multimedialna, gdzie między 20.00 a 23.00 przedstawiana jest historia Winobrania na wodnym ekranie.

O 16.00 w ogrodzie botanicznym Teatr 4 Kąty pokaże najmłodszym rosyjskie gry i zabawy, natomiast w podwórku przy ul. Żeromskiego od 17.00 kolejny dzień z warsztatami, animacjami i pokazami  muzycznymi, których tematem przewodnim jest między innymi beat box i break dance.

W ramach  Winobraniowych Spotkań Teatralnych dwa przedstawienia o 17.00 i 20.00. Widzowie obejrzą spektakl „Kochanie wróciłem”.

O 17.00 zaplanowano otwarcie wystawy „Dawne zielonogórskie atelier fotograficzne 1858-1945” ze zbiorów Bartłomieja Gruszki. Prace pokaże Muzeum Ziemi Lubuskiej. Ekspozycja przedstawia historię dawnych zakładów fotograficznych, a pierwsze studio fotograficzne powstało przy dzisiejszej ulicy Moniuszki. To także okazja do poznania sposobu portretowania postaci oraz wizerunku dawnych mieszkańców Zielonej Góry.

O godzinie 19.00 zacznie się spotkanie „Więcej miłości”. W programie: poezja śpiewana i otwarcie wystawy malarskiej. Miejscem wydarzenia będą ruiny pałacu w Zatoniu.

Tymczasem w zielonogórskiej Palmiarni można oglądać owady z całego świata. M.in. egzotyczne patyczaki, pajęczaki i motyle pochodzą ze zbioru Jerzego Turzańskiego.

Biblioteka Norwida proponuje winobraniowy kiermasz książek – jeszcze do soboty, ale także szereg wystaw, między innymi malarską Barbary Dzięcielewskiej oraz fotograficzną, przedstawiającą Mauritiusa Doroty Leligdowicz.

Kino zaprasza m.in. na filmy „Toy Story 4” „Świat w ogniu”, Polityka” i „Sztuka ścigania się w deszczu”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.