°C

Moc kultury [11.09.19]

fot. M. Czechowska

W głównym planie koncertowym dzisiaj występ Grzegorza Hyżego o 20.00 na scenie winobraniowej przy filharmonii.

O 14.30 zaczną się z kolei występy na scenie przy ratuszu. Na początek 3 Promile, później Jackie Kozz, FSW i Roślina aż do 21.00, kiedy wystąpi Proletaryat. Po koncercie do godziny 24.00 tradycyjnie zaplanowana jest dyskoteka.

Dzisiaj i jeszcze jutro kolejne wieczory pod tytułem „Bachusowe historie”. W parku przy ul. Sowińskiego stoi instalacja multimedialna, gdzie między 20.00 a 23.00 przedstawiana jest historia Winobrania na wodnym ekranie.

O 16.00 w ogrodzie botanicznym Teatr 4 Kąty pokaże najmłodszym rosyjskie gry i zabawy, natomiast w podwórku przy ul. Żeromskiego od 17.00 kolejny dzień z warsztatami, animacjami i pokazami  muzycznymi, których tematem przewodnim jest między innymi beat box i break dance.

W ramach  Winobraniowych Spotkań Teatralnych dwa przedstawienia o 17.00 i 20.00. Widzowie obejrzą spektakl „Kochanie wróciłem”.

O 17.00 zaplanowano otwarcie wystawy „Dawne zielonogórskie atelier fotograficzne 1858-1945” ze zbiorów Bartłomieja Gruszki. Prace pokaże Muzeum Ziemi Lubuskiej. Ekspozycja przedstawia historię dawnych zakładów fotograficznych, a pierwsze studio fotograficzne powstało przy dzisiejszej ulicy Moniuszki. To także okazja do poznania sposobu portretowania postaci oraz wizerunku dawnych mieszkańców Zielonej Góry.

O godzinie 19.00 zacznie się spotkanie „Więcej miłości”. W programie: poezja śpiewana i otwarcie wystawy malarskiej. Miejscem wydarzenia będą ruiny pałacu w Zatoniu.

Tymczasem w zielonogórskiej Palmiarni można oglądać owady z całego świata. M.in. egzotyczne patyczaki, pajęczaki i motyle pochodzą ze zbioru Jerzego Turzańskiego.

Biblioteka Norwida proponuje winobraniowy kiermasz książek – jeszcze do soboty, ale także szereg wystaw, między innymi malarską Barbary Dzięcielewskiej oraz fotograficzną, przedstawiającą Mauritiusa Doroty Leligdowicz.

Kino zaprasza m.in. na filmy „Toy Story 4” „Świat w ogniu”, Polityka” i „Sztuka ścigania się w deszczu”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku