°C

Moc Kultury [10.09.19]

fot. Bartosz Schaefer

Kolejny dzień Winobrania z atrakcjami. Na dużej scenie przy filharmonii wieczorem zagra Luxtorpeda. Początek koncertu o 20.00.

Na scenie przy ratuszu początek występów o godzinie 14.30, a rozpocznie je pokaz tłoczenia winogron w wykonaniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca. Później w planie także np. występ króla cygańskiej gitary, koncert kapeli Ciupaga, o 21.00 zagra The Hypnotunez i po koncercie do godziny 24.00 – dyskoteka.

Winobraniową nowością będzie wieczór pod tytułem „Bachusowe historie”. W parku przy ul. Sowińskiego stanie instalacja multimedialna, gdzie między 20.00 a 23.00 przedstawiona zostanie historia Winobrania na wodnym ekranie.

Na deptaku, w podwórku przy ul. Żeromskiego, od 18.00 przewidziano atrakcje dla dzieci. Najpierw będą animacje, a od 18.30 pokaz z elementami break dance, beat box i freestyle.

W bibliotece Norwida trwa kiermasz książek, ale gości może skusić także wystawa prezentująca prace satyryków, jakie napłynęły na międzynarodowy konkurs, a którego tematem jest teatr. Z kolei w mediatece Góra Mediów Dorota Leligdowicz prezentuje swoje fotografie z Mauritiusa. Do tego wystawa pokazująca lubuskie winiarstwo i jeszcze malarstwo Barbary Dzięcielewskiej opatrzone tytułem „Pejzaż wzruszeń”.

Rysunek satyryczny można także zobaczyć w galerii BWA. Autorem prac jest Valery Momot. Wystawa jest nagrodą we wspomnianym już XXI Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny. Galeria jest także miejscem wystawy fotograficznej zatytułowanej „Drzwi Zielonej Góry”. Autorami prac są członkowie klubu Fotooko przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zielonej Górze.

Winobraniowe Spotkania Teatralne w dzisiejszej odsłonie to spektakl „Geriatrix show” – o 19.00 w Lubuskim Teatrze.

Wracając jeszcze do  wystaw – nie można przegapić wystawy plakatu  winobraniowego, który prezentowany jest w galerii Pro Arte na deptaku. To prace artystów, które napłynęły na tegoroczny konkurs na plakat, który ma promować święto Zielonej Góry.

Wystawy czekają także w Centrum Przyrodniczym. To np. „A przyroda wciąż w głowie” – wystawa obrazów Katarzyny Żok czy „Muszlomania” czyli wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka.

Kino proponuje m.in. filmy „Szybcy i wściekli”, „Świat w ogniu”, „Ból i blask”, Polityka”, „Sztuka ścigania się w deszczu” i „Na bank się uda”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku