°C

Falubaz poległ we Wrocławiu i powalczy tylko o brąz

fot. Jacek Białogłowy
 

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra przegrali z Betardem Spartą Wrocław 34:56 w drugim meczu półfinału PGE Ekstraligi i w tym sezonie pozostaje im jedynie walka o brązowy medal.

Zielonogórzanie jechali do stolicy Dolnego Śląska z sześciopunktową zaliczką, po zwycięstwie przed tygodniem na W69 – 48:42.

Spotkanie we Wrocławiu rozpoczęło się od remisu. Następnie Sparta wygrała podwójnie w biegu młodzieżowców, ale Falubaz odpowiedział zwycięstwem 4:2 w trzeciej gonitwie. Miejscowi dołożyli kolejną podwójną wygraną i po pierwszej serii startów prowadzili 15:9. 

Potem mieliśmy remis i 4:2 dla zielonogórzan. Po sześciu biegach sytuacja Falubazu nie była zła, bowiem przegrywał tylko różnicą czterech punktów i zachowywał jeszcze szanse na udział w finale. Jedna kolejne trzy biegi wygrali wrocławianie, tym raz podwójnie. Odskoczyli na 12 „oczek”, bowiem prowadzili już 33:21. 

Wyścig 10 i 11 na remis, było 39:27 dla Sparty.

Wrocławianie dołożyli jeszcze dwa zwycięstwa po 4:2 i przed biegami nominowanymi wszystko było już jasne. Sparta prowadziła 47:31 i była już pewna awansu do finału.

Dwie ostatnie gonitwy po prostu trzeba było rozegrać, a Falubazowi w tym sezonie pozostaje jedynie walka o brązowy medal z Włókniarzem Częstochowa, który przegrał w niedzielę w Lesznie z Fogo Unią 38:52. W finale więc wrocławianie pojadą właśnie z Unią.

Punkty dla Sparty: Woffinden 14+1, Jamróg 1, Milik 3+1, Fricke 6+1, Janowski 10+1, Liszka 3+1, Drabik 11+2, Czugunow 8.

Dla Falubazu: Vaculik 14 (6), Smolinski 1+1, Jensen 6 (6), Protasiewicz 6, Krakowiak 1, Pawliczak 0, Niedźwiedź ns.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku