°C

Wybory jednak bez komitetu bezpartyjnych?

Wacław Maciuszonek
 

Coraz więcej wskazuje na to, że w październikowych wyborach do sejmu w okręgu lubuskim weźmie udział pięć komitetów. Formalności mogą wykluczyć ze startu Bezpartyjnych i Samorządowców.

Komitet złożył swoje zgłoszenie w Okręgowej Komisji Wyborczej w ostatnim dniu rejestracji. Nie dołączył do niego podpisów poparcia licząc na to, że wcześniej uzyska rejestrację w 21 innych okręgach. Pozwalałoby to na rejestrację list w kolejnych okręgach już bez konieczności dołączenia podpisów wyborców.

W środę zaczęły się jednak kłopoty. Komisje wyborcze m.in. w Warszawie, Gdańsku i Piotrkowie weryfikując zgłoszenia dopatrzyły się w kilku przypadkach błędów: nieprawidłowych adresów oraz nieczytelnych wpisów. W efekcie odmówiły rejestracji. Komitet zapowiada odwołania do PKW. Jeśli jednak nie zostaną one uwzględnione, komitet straci prawo zgłoszenia kandydatów w okręgu lubuskim.

Liderem listy Bezpartyjnych i Samorządowców w woj. lubuskim ma być radny sejmiku Wacław Maciuszonek. Wcześniej mówiło się o starcie z pierwszego miejsca przewodniczącego klubu Bezpartyjnych Samorządowców w sejmiku Łukasza Mejzy. Ten jednak niespodziewanie wybrał start z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Do tej pory Okręgowa Komisja Wyborcza w Zielonej Górze zarejestrowała następujące komitety: Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Konfederację Wolność i Niepodległość, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Koalicję Obywatelską.

Termin zgłoszeń minął we wtorek.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku