°C

Rozmawiali o problemach osób niedowidzących

fot. daniel sawicki
 

Jak likwidować bariery w urzędach, jak pomóc osobom niedowidzącym i niewidomym i jak nowe technologie zmieniają dziś życie osób z tą niepełnosprawnością. O tym dyskutowano dziś w bibliotece Norwid podczas konferencji poświęconej osobom niewidomym.

Organizatorem konferencji jest fundacja Szansa Dla Niewidomych. Sławomir Seidler przedstawił główne problemy z jakimi stykają się osoby z niepełnosprawnością wzroku:

Helena Szyperska przyjechała na konferencję, ponieważ jej zdaniem tego typu spotkania dają możliwość pozyskania nowych środków na rehabilitację:

O godz. 14.00 na skwerze bibliotece rozpocznie się piknik dla osób niedowidzących i niewidomych. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku