°C

Rozmawiali o problemach osób niedowidzących

fot. daniel sawicki

Jak likwidować bariery w urzędach, jak pomóc osobom niedowidzącym i niewidomym i jak nowe technologie zmieniają dziś życie osób z tą niepełnosprawnością. O tym dyskutowano dziś w bibliotece Norwid podczas konferencji poświęconej osobom niewidomym.

Organizatorem konferencji jest fundacja Szansa Dla Niewidomych. Sławomir Seidler przedstawił główne problemy z jakimi stykają się osoby z niepełnosprawnością wzroku:

Helena Szyperska przyjechała na konferencję, ponieważ jej zdaniem tego typu spotkania dają możliwość pozyskania nowych środków na rehabilitację:

O godz. 14.00 na skwerze bibliotece rozpocznie się piknik dla osób niedowidzących i niewidomych. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.