°C

Moc kultury [6.09.19]

fot. Marta Czechowska

Dzisiaj premiera w Lubuskim Teatrze otwierająca sezon i Winobraniowe Spotkania Teatralne. O 19.00 zobaczymy komedię „Zielony Gil”. Spektakl opowiada o miłości i  perypetiach, jakie może spowodować to uczucie.

Kilka wydarzeń ma w planie biblioteka Norwida. W łączniku od dzisiaj będzie można obejrzeć wystawę „Lubuskie winiarstwo”, ze zbiorów Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy, Muzeum Ziemi Lubuskiej, biblioteki  Norwida oraz zbiorów prywatnych.

Poza tym do 27 września w holu książnicy czynna będzie malarska ekspozycja  „Pejzaż wzruszeń” –Barbary Dzięcielewskiej.

Filia nr 1 przy ul. Ptasiej 32 zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Radwańskim oraz promocję zbioru opowiadań ,,Miłość” – to o godzinie 10.00.

Z kolei jutro w południe przed gmachem głównym biblioteki rozpocznie się 8 edycja Narodowego Czytania. Tym razem będą to fragmenty prozy Brunona Schulza.

BWA od dzisiaj udostępnienia wystawę, której tematem jest rysunek satyryczny, a autorem Valery Momot. Poza tym galeria prezentuje też wystawę Neo Right. Ekspozycja obejmuje fotografie i prace papierowe ze zbiorów Brandenburskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jej tematem są symbole i znaki  faszystowskie, a całość zorganizowano w ramach Roku Antyfaszystowskiego.

Jutro pierwsze winobraniowe koncerty. Na początek zaprezentuje się orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej. Koncert symfoniczny pod chmurką zacznie się o godzinie 20.00 przed gmachem filharmonii. W niedzielę wystąpi Savage.

W repertuarze kinowym na przykład: „ Ból i blask” „Grzeczni chłopcy”, „Polityka”, „Sztuka ścigania się w deszczu” oraz „Pewnego razu  w …Hollywood”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.