°C

Moc kultury [6.09.19]

fot. Marta Czechowska

Dzisiaj premiera w Lubuskim Teatrze otwierająca sezon i Winobraniowe Spotkania Teatralne. O 19.00 zobaczymy komedię „Zielony Gil”. Spektakl opowiada o miłości i  perypetiach, jakie może spowodować to uczucie.

Kilka wydarzeń ma w planie biblioteka Norwida. W łączniku od dzisiaj będzie można obejrzeć wystawę „Lubuskie winiarstwo”, ze zbiorów Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy, Muzeum Ziemi Lubuskiej, biblioteki  Norwida oraz zbiorów prywatnych.

Poza tym do 27 września w holu książnicy czynna będzie malarska ekspozycja  „Pejzaż wzruszeń” –Barbary Dzięcielewskiej.

Filia nr 1 przy ul. Ptasiej 32 zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Radwańskim oraz promocję zbioru opowiadań ,,Miłość” – to o godzinie 10.00.

Z kolei jutro w południe przed gmachem głównym biblioteki rozpocznie się 8 edycja Narodowego Czytania. Tym razem będą to fragmenty prozy Brunona Schulza.

BWA od dzisiaj udostępnienia wystawę, której tematem jest rysunek satyryczny, a autorem Valery Momot. Poza tym galeria prezentuje też wystawę Neo Right. Ekspozycja obejmuje fotografie i prace papierowe ze zbiorów Brandenburskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jej tematem są symbole i znaki  faszystowskie, a całość zorganizowano w ramach Roku Antyfaszystowskiego.

Jutro pierwsze winobraniowe koncerty. Na początek zaprezentuje się orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej. Koncert symfoniczny pod chmurką zacznie się o godzinie 20.00 przed gmachem filharmonii. W niedzielę wystąpi Savage.

W repertuarze kinowym na przykład: „ Ból i blask” „Grzeczni chłopcy”, „Polityka”, „Sztuka ścigania się w deszczu” oraz „Pewnego razu  w …Hollywood”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku