°C

Dziś od 17.00 do 19.00 kolejna blokada mostu w Cigacicach

fot. daniel sawicki
 

Wracasz z wakacji, albo kierujesz się do Zielonej Góry z północy regionu? Nie jedź przez Cigacice. Dziś o godzinie 17.00 po raz kolejny na tamtejszy most wyjdą mieszkańcy okolicznych miejscowości. Blokada potrwa do godz. 19.00. W tym czasie ruchem będzie kierowała policja.

To kolejna odsłona walki o remont mostu. Przypomnijmy, że na skutek jego fatalnego stanu został on zamknięty przez władze Zielonej Góry dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Jednak jego dalsze użytkowanie grozi zawaleniem i mieszkańcy chcą wymóc na właścicielu przeprawy, aby doprowadził do jego remontu.

Zbigniew Trompa, radny Sulechowa i Przewodniczący Społecznego Komitetu Obrony Mostu w Cigacicach podkreśla, że w protestujących osobach jest determinacja i chęć walki o remont mostu:

Jeśli blokady nie przyniosą zamierzonego skutku protestujący zapowiadają, że przeniosą swoje działania do Zielonej Góry.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku