°C

Dziś od 17.00 do 19.00 kolejna blokada mostu w Cigacicach

fot. daniel sawicki

Wracasz z wakacji, albo kierujesz się do Zielonej Góry z północy regionu? Nie jedź przez Cigacice. Dziś o godzinie 17.00 po raz kolejny na tamtejszy most wyjdą mieszkańcy okolicznych miejscowości. Blokada potrwa do godz. 19.00. W tym czasie ruchem będzie kierowała policja.

To kolejna odsłona walki o remont mostu. Przypomnijmy, że na skutek jego fatalnego stanu został on zamknięty przez władze Zielonej Góry dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Jednak jego dalsze użytkowanie grozi zawaleniem i mieszkańcy chcą wymóc na właścicielu przeprawy, aby doprowadził do jego remontu.

Zbigniew Trompa, radny Sulechowa i Przewodniczący Społecznego Komitetu Obrony Mostu w Cigacicach podkreśla, że w protestujących osobach jest determinacja i chęć walki o remont mostu:

Jeśli blokady nie przyniosą zamierzonego skutku protestujący zapowiadają, że przeniosą swoje działania do Zielonej Góry.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.