°C

Falubaz przed Toruniem: Wygrać i szykować się do play-off (Skórnicki, Dudek, Krakowiak)

Ostatni mecz rundy zasadniczej w rozgrywkach ekstraligi mają przed sobą żużlowcy Stelmetu Falubazu. Zielonogórzanie rywalizować będą w Toruniu z miejscowym Get Well.

Dla obu drużyn mecz nie ma większego znaczenia. Torunianie już wcześniej zostali zdegradowani do pierwszej ligi. Get Well ma najsłabszy sezon w historii i z hukiem opuszcza ekstraligę. Gospodarze zapewne będą chcieli jednak godnie pożegnać się ze swoją publicznością i z ekstraligą. 

Stelmet Falubaz jest już pewny udział w play-offach. Do najważniejszych meczów sezonu zielonogórzanie przystąpią prawdopodobnie z trzeciej pozycji w tabeli. Wystarczy, że obronią zaliczkę z pierwszego meczu w Zielonej Górze (wówczas Falubaz wygrał 53:37). To oznacza, że nasza ekipa może przegrać nawet 15 punktami. Wówczas i tak zdobędzie punkt bonusowy i przystąpi do półfinału z trzeciego miejsca. 

Co słychać w zielonogórskiej drużynie przed meczem w Grodzie Kopernika? Posłuchajcie rozmów:

Adam Skórnicki – menedżer:

Patryk Dudek:

Norbert Krakowiak:

Początek niedzielnego meczu o 16.45. Relacje w Radiu Zachód i Radiu Zielona Góra. 

Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.