°C

Moc Kultury [23.08.19]

Grafika: muzeum-swidnica.org

Dziś wybierzemy się do kina. Będzie też o popołudniowej wystawie w świdnickim muzeum i niedzielnej imprezie w skansenie w Ochli.

Zaczynamy od piątkowych premier w kinie Cinema City. Tu m.in. komedia z Cate Blanchett „Gdzie jesteś, Bernadette?”. Możecie też wybrać się na amerykański thriller „Królowe Zbrodni”. Jest jeszcze polska propozycja. To film sensacyjny „Sługi Wojny” z Piotrem Stramowskim w roli głównej.

Ponadto dziś otwarcie wystawy w muzeum w Świdnicy. Wernisaż „Zatonie – dzieje codzienności” przedstawia pałac i park w Zatoniu. Obecnie cały teren jest poddawany rewitalizacji. Wystawa to efekt prac archeologicznych pracowników muzeum. Początek wernisażu o 17:00.

Z kolei w najbliższą niedzielę impreza dla całej rodziny w Skansenie w Ochli. Wydarzenie „Lato Plonami Bogate” to coroczna impreza, organizowana z okazji żniw. Będzie gastronomia, warsztaty kulinarne czy występy lokalnych artystów. Początek niedzielnego wydarzenia o 11:00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.