°C

Zielonogórski budżet obywatelski na finiszu!

foto: K.Kaminska
 

Jeszcze do niedzieli zielonogórzanie będą mogli oddać swój głos na inicjatywy zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok.

Ostateczną weryfikację przeszło 65 propozycji, z czego kilkanaście dotyczy dzielnicy Nowe Miasto. To m.in. profesjonale boisko wrotkarsko-rolkarskie, budowa tężni solankowej czy rozbudowa ośrodka zajmującego się pomocą osobom uzależnionym.
Do podziału jest 6,5 miliona złotych, co stanowi 0,6 procent budżetu miasta. Pytani przez nasz zielonogórzanie mówią, że inicjatyw, które warto wesprzeć, jest sporo:

Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Zielonej Górze, ze względu na dużą ilość pacjentów, chciałby rozbudować i zmodernizować swoją siedzibę. Niezbędna kwota na realizację pierwszego etapu to 400 tysięcy złotych. To duży wydatek, dlatego pracownicy proszą mieszkańców miasta o głosy w budżecie obywatelskim. Jak zaznacza dyrektor LOPiT-u Dorota Rybczyńska Abdel Kawy liczba chętnych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy ośrodka, jest znacznie większa niż obecne możliwości lokalowe. Stąd konieczność przeprowadzenia tej inwestycji:

Inną z propozycji jest budowa boiska wrotkarsko-rolkarskiego, które miałoby się znaleźć przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze. – Obiekt byłby całoroczny – mówi Paweł Wierzbicki, jeden z pomysłodawców boiska:

Na inicjatywy zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok można oddać głos za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta w Zielonej Górze lub w wersji papierowej. Tę można dostarczyć osobiście lub przesłać scan do zielonogórskiego magistratu.

Posłuchaj relacji:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku