°C

Moc Kultury 22. 08. 2019

FB
 

W mieście trwa 16 - te  Lato Muz Wszelakich. Na scenie przed Filharmonią Zielonogórską wystąpi Łotewska Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Zespół  spotyka się zwykle raz w roku, w ramach eksperymentalnego projektu. Powstawanie takich właśnie orkiestr jest bardzo popularne w Europie, podobnie stało też i na Łotwie. Początek koncertu o godz. 17.00. Orkiestra zagra koncert w ramach Lata Muz Wszelakich.

O godzinie 20.00 w cyklu „ znani na wesoło i nieco poważniej” w Amfiteatrze  komediowy monodram Pawła Burczyka „4 tony podłogi”.

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na plenerową odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Przy  Stoliku Klema przed siedzibą zielonogórskiego muzeum będzie można wysłuchać koncertu pt. „Piosenki o miłości i wolności” w wykonaniu znakomitych, rodzimych artystów.

Podczas koncertu wystąpią: Yes4Jazz oraz Paulina Gołębiowska, Natasza Iwaniszyn, Ania Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Agnieszka Wójcik, Krzysztof Machalica, Lech Popławski i Marcin Wiśniewski. Początek o 19.00.

Przypominamy, że Muzeum  proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

Miłośników kultury Wschodu  Biblioteka  imienia  Norwida zaprasza na Warsztaty po japońsku –”Origami modułowe”. Warsztaty są przeznaczone  dla osób od 12 roku życia. Uczestnicy poznają odmianę origami w której bardziej skomplikowane figury powstają z połączenia zrobionych wcześniej elementów. Zajęcia poprowadzi Martyna Zawieja. Uwaga! Obowiązują zapisy!  Początek o godzinie 11.00 w  Filii nr 8 (ul. Spawaczy 13a).

Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie zachęca do przeżycia  niesamowitej tanecznej przygody!

W każdy czwartek – począwszy od dziś zabawa przy muzyce lat 50, 60 i 70.

Tańczyć będzie można w godzinach 17.00-21.00 w parku pałacowym na nowym, drewnianym podeście do tańczenia.

Na inauguracyjną potańcówkę udało się zaprosić parę tancerzy – pokazowe tango argentyńskie zatańczą Gracja i Rafał Kołodziejczyk, tancerze Teatru Tanga z Poznania, rodowici zielonogórzanie. Wstęp wolny.

W najbliższa sobotę filmowe hity w muzycznej oprawie na zielonogórskim deptaku czyli koncert Bachus Classic Orchestry. Tematem przewodnim występu na placu Bohaterów będzie muzyka filmowa.  Koncert rozpoczyna się o godz.  21.00 i  jest bezpłatny.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia kryminał i dramat  „ Pewnego razu…. w Hollywodd „  nowy film Quentina Tarantino czyli  wycieczka do Los Angeles 1969 roku, horror „Upiorne opowieści po zmroku”,   komedie  „ Gdzie jesteś Bernadette?” „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” ,  „W deszczowy dzień w Nowym Yorku” „Oszustki”,  „Na bank się uda”   czy film przygodowy „ Król Lew” .

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku