°C

Jest zawiadomienie do prokuratury

Fot. Piotr Kuśnierz
 

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. ewentualnych nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

O sprawie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu na naszej antenie. Chodzi o liczne przypadki zakażenia bakterią New Delhi w zielonogórskiej lecznicy. W ubiegłym tygodniu służby wojewody informowały o 25 takich przypadkach. Trzy osoby, u których występowały dodatkowo inne schorzenia zmarły. Dlatego też wojewoda Władysław Dajczak, podejrzewając nieprawidłowości, zdecydował się złożyć zawiadomienie do organów ścigania. Informacje potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera:

Prokuratura na razie nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie. W najbliższych dniach śledczy będą chcieli zapoznać się z dokumentacją szpitalną:

Wczoraj Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przywrócił funkcjonowanie 14 oddziałów szpitalnych. Tu badania nie wykazały obecności bakterii New Delhi. Pacjenci od wczoraj przyjmowani są na te oddziały.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku