°C

Areszt za rozbój w sklepie spożywczym

fot. Pixabay
 

Na dwa miesiące trafił do aresztu 45-latek podejrzany o rozbój w jednym z zielonogórskich sklepów. Mężczyzna groził sprzedawczyni kluczem francuskim, porozbijał wyposażenie sklepu i ukradł dwie butelki wódki – poinformowała Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za który grozi kara do lat 12 więzienia. W środę sąd przychylił się do wniosku prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie.

Do zajścia doszło w niedzielę wieczorem. Do niewielkiego sklepu spożywczego w centrum miasta wszedł mężczyzna i zaczął wulgarnie wykrzykiwać do sprzedawczyni, że ma mu dać wódkę. Do tego groził jej trzymając w ręku duży klucz francuski.

Kiedy sprzedawczyni odmówiła wydania alkoholu, rozbił szklane drzwi lodówki z napojami, wbiegł za ladę i zabrał dwie półlitrowe butelki alkoholu.

„Patrol, który przyjechał na miejsce zebrał istotne informacje, które pozwoliły wytypować podejrzanego. Policjanci po kilku minutach zatrzymali agresywnego napastnika w jego mieszkaniu. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Podejrzany, to dobrze znany policjantom 45-letni zielonogórzanin”

– powiedziała Barska. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku