°C

Moc Kultury 20. 08. 2019r.

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Ponieważ dziś w mieście niewiele się dzieje, w Mocy Kultury proponujemy imprezy na najbliższe dni. Jutro w ramach 16- tego  Lata Muz Wszelakich. bezpłatny spacer po Zielonej Górze z przewodnikiem, w ramach akcji “Nie nudzę się latem”. Uczestnicy będą mogli zapoznać  się z kanonem turystycznym Zielonej Góry. Oprowadzi Jolanta Łozińska.Zbiórka od 16.45 na Placu Bohaterów, przy pomniku Bohaterów II wojny światowej. Start punktualnie o 17.00. Spacer potrwa do około godziny 19.00.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W czwartek Muzeum zaprasza na plenerową odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Przy  Stoliku Klema przed siedzibą zielonogórskiego muzeum będzie można wysłuchać koncertu pt. „Piosenki o miłości i wolności” w wykonaniu znakomitych, rodzimych artystów.

Podczas koncertu wystąpią: Yes4Jazz oraz Paulina Gołębiowska, Natasza Iwaniszyn, Ania Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Agnieszka Wójcik, Krzysztof Machalica, Lech Popławski i Marcin Wiśniewski. Początek o godzinie 19.00

W najbliższa sobotę filmowe hity w muzycznej oprawie na zielonogórskim deptaku czyli koncert Bachus Classic Orchestry. Tematem przewodnim występu na placu Bohaterów będzie muzyka filmowa.  Koncert rozpoczyna się o godzinie 21.00 i  jest bezpłatny.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia kryminał i dramat  „ Pewnego razu…. w Hollywodd „    nowy film Quentina Tarantino czyli  wycieczka do Los Angeles 1969 roku, horror „Upiorne opowieści po zmroku”,   komedie  „ Gdzie jesteś Bernadette?”  „W deszczowy dzień w Nowym Yorku” „Oszustki”,  „Na bank się uda”   czy film przygodowy „ Król Lew” .

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.