°C

Moc Kultury 20. 08. 2019r.

Muzeum Ziemi Lubuskiej
 

Ponieważ dziś w mieście niewiele się dzieje, w Mocy Kultury proponujemy imprezy na najbliższe dni. Jutro w ramach 16- tego  Lata Muz Wszelakich. bezpłatny spacer po Zielonej Górze z przewodnikiem, w ramach akcji “Nie nudzę się latem”. Uczestnicy będą mogli zapoznać  się z kanonem turystycznym Zielonej Góry. Oprowadzi Jolanta Łozińska.Zbiórka od 16.45 na Placu Bohaterów, przy pomniku Bohaterów II wojny światowej. Start punktualnie o 17.00. Spacer potrwa do około godziny 19.00.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W czwartek Muzeum zaprasza na plenerową odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Przy  Stoliku Klema przed siedzibą zielonogórskiego muzeum będzie można wysłuchać koncertu pt. „Piosenki o miłości i wolności” w wykonaniu znakomitych, rodzimych artystów.

Podczas koncertu wystąpią: Yes4Jazz oraz Paulina Gołębiowska, Natasza Iwaniszyn, Ania Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Agnieszka Wójcik, Krzysztof Machalica, Lech Popławski i Marcin Wiśniewski. Początek o godzinie 19.00

W najbliższa sobotę filmowe hity w muzycznej oprawie na zielonogórskim deptaku czyli koncert Bachus Classic Orchestry. Tematem przewodnim występu na placu Bohaterów będzie muzyka filmowa.  Koncert rozpoczyna się o godzinie 21.00 i  jest bezpłatny.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia kryminał i dramat  „ Pewnego razu…. w Hollywodd „    nowy film Quentina Tarantino czyli  wycieczka do Los Angeles 1969 roku, horror „Upiorne opowieści po zmroku”,   komedie  „ Gdzie jesteś Bernadette?”  „W deszczowy dzień w Nowym Yorku” „Oszustki”,  „Na bank się uda”   czy film przygodowy „ Król Lew” .

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku