°C

Protest na moście w Cigacicach

fot. S. Kordyjalik
 

Przez dwie godziny mieszkańcy Cigacic i okolic blokowali most na tzw. starej drodze z Zielonej Góry do Sulechowa. To druga blokada, pierwsza odbyła się w marcu. Mieszkańcy chcą remontu mostu. Jego zły stan techniczny sprawił, że zabroniono jazdy po nim pojazdom cięższym, niż 3,5 tony. Nie jeżdżą więc autobusy, a rolnicy nie mogą dojechać do swoich pół po drugiej stronie Odry.

– Nie mamy innego wyjścia i protest musi być dokuczliwy. Dlatego odbywa się pod koniec długiego weekendu – mówi Zbigniew Trompa, organizator protestu.

Kierowcy bardzo różnie patrzyli na protest mieszkańców Cigacic i okolic.

Dobre wieści przyniósł protestującym Jerzy Materna. Poseł PiS zapewnił, że sprawą zainteresował się premier Mateusz Morawiecki, a minister infrastruktury sprawdza możliwość sfinansowania remontu mostu.

Tymczasem mieszkańcy Cigacic zapowiadają kolejną blokadę mostu. Ma się ona odbyć 25 sierpnia, w czasie ostatniego wakacyjnego weekendu.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku