°C

Blokada mostu w Cigacicach

fot. Bartosz Schaefer
 

Mieszkańcy Cigacic i okolicznych miejscowości planują dziś blokadę starej krajowej drogi tuż przed mostem w Cigacicach. Przez dwie godziny, od 17.00 do 19.00, protestujący będą chodzić po pasach uniemożliwiając przejazd aut. Co kilka kilkanaście minut będą przepuszczać kierujących. W ten sposób przypominają, jak ważny jest kompleksowy remont tego mostu.

Trasa przez stary most w Cigacicach jest trasą alternatywną dla drogi S3. Tu jednak, przypomnijmy, na wysokości Sulechowa modernizowany jest aktualnie most na Odrze. W tym miejscu obowiązuje zwężenie jezdni, a duży ruch aut może powodować korki.
Już teraz jadąc znad morza korek na S3 jest na wysokości Sulechowa.

Tymczasem lubuska policja proponuje osobom jadącym właśnie znad morza w kierunku na Dolny Śląsk trasę alternatywną:

Zjazd z trasy S3 na węźle Świebodzin Południe,  stąd kierujemy się na miejscowość Rosin, dalej na Kalsk w kierunku na Sulechów. Już w Sulechowie  wjeżdżamy na drogę wojewódzką numer 278 w kierunku miejscowości Konotop, następnie zjeżdżamy na Nową Sól i wjeżdżamy ponownie na S3.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku