°C

Blokada mostu w Cigacicach

fot. Bartosz Schaefer

Mieszkańcy Cigacic i okolicznych miejscowości planują dziś blokadę starej krajowej drogi tuż przed mostem w Cigacicach. Przez dwie godziny, od 17.00 do 19.00, protestujący będą chodzić po pasach uniemożliwiając przejazd aut. Co kilka kilkanaście minut będą przepuszczać kierujących. W ten sposób przypominają, jak ważny jest kompleksowy remont tego mostu.

Trasa przez stary most w Cigacicach jest trasą alternatywną dla drogi S3. Tu jednak, przypomnijmy, na wysokości Sulechowa modernizowany jest aktualnie most na Odrze. W tym miejscu obowiązuje zwężenie jezdni, a duży ruch aut może powodować korki.
Już teraz jadąc znad morza korek na S3 jest na wysokości Sulechowa.

Tymczasem lubuska policja proponuje osobom jadącym właśnie znad morza w kierunku na Dolny Śląsk trasę alternatywną:

Zjazd z trasy S3 na węźle Świebodzin Południe,  stąd kierujemy się na miejscowość Rosin, dalej na Kalsk w kierunku na Sulechów. Już w Sulechowie  wjeżdżamy na drogę wojewódzką numer 278 w kierunku miejscowości Konotop, następnie zjeżdżamy na Nową Sól i wjeżdżamy ponownie na S3.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.