°C

Zielona Góra w drewnie! Zobacz wyjątkową płaskorzeźbę miasta

 

Tego jeszcze nie było. Zielona Góra i jej najważniejsze zabytki przeniesione... na drzewo. Zbigniew Majewski - mieszkaniec zielonogórskiego Drzonkowa - postanowił oddać się swojej wielkiej pasji - rzeźbiarstwu - i stworzył płaskorzeźbę Zielonej Góry.

Ma ona dwa metry wysokości i prawie cztery szerokości. Przedstawia najważniejsze miejsca miasta począwszy od Palmiarni – również tej z XVII wieku – a skończywszy na kościołach. Skąd pomysł na realizację takiego nietypowego marzenia?

Wykonanie tej płaskorzeźby zajęło Zbigniewowi Majewskiemu kilka lat. Jak powiedział naszemu reporterowi pracował po kilka godzin dziennie:

Majewski liczy na to, że jego dziełem zainteresują się władze Zielonej Góry. Jak dodaje są już chętni na zakup płaskorzeźby. To jednak mieszkańcy Wrocławia, a autor chciałby, aby jego pracę mogli podziwiać mieszkańcy głównie Zielonej Góry.

 
Cała rozmowa z autorem: 
 
Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku