°C

Zielona Góra w drewnie! Zobacz wyjątkową płaskorzeźbę miasta

Tego jeszcze nie było. Zielona Góra i jej najważniejsze zabytki przeniesione... na drzewo. Zbigniew Majewski - mieszkaniec zielonogórskiego Drzonkowa - postanowił oddać się swojej wielkiej pasji - rzeźbiarstwu - i stworzył płaskorzeźbę Zielonej Góry.

Ma ona dwa metry wysokości i prawie cztery szerokości. Przedstawia najważniejsze miejsca miasta począwszy od Palmiarni – również tej z XVII wieku – a skończywszy na kościołach. Skąd pomysł na realizację takiego nietypowego marzenia?

Wykonanie tej płaskorzeźby zajęło Zbigniewowi Majewskiemu kilka lat. Jak powiedział naszemu reporterowi pracował po kilka godzin dziennie:

Majewski liczy na to, że jego dziełem zainteresują się władze Zielonej Góry. Jak dodaje są już chętni na zakup płaskorzeźby. To jednak mieszkańcy Wrocławia, a autor chciałby, aby jego pracę mogli podziwiać mieszkańcy głównie Zielonej Góry.

 
Cała rozmowa z autorem: 
 
Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.