°C

Moc Kultury 16. 08. 2019

WiMBP

W mieście trwa 16 - te  Lato Muz Wszelakich. Na polanie przed Amfiteatrem do  godziny 23.00 drugi dzień I Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Kabaretu Potem.
W ramach Zlotu  w galerii  „Na Górze” w mediatece Góra Mediów dostępna jest wystawa grafik Władysława Sikory i malarstwa Dariusza Kamysa „Dwa Największe Pędzle Świata”.

Klub Piekarnia Cichej Kobiety zaprasza na godzinę 20.00 na koncert zespołu bluesowego Have Mercy.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W muzeum  zwiedzać można także wystawę  zatytułowaną „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowaną wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze.

Na ekspozycji można zobaczyć repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii dokumentujących służbę policjantów z tamtego okresu. Wystawa jest czynna prawie do końca września.

Wojewódzka Biblioteka im Cypriana Kamila Norwida zaprasza  na wystawę „Pracuj i podróżuj”. 

Wystawa fotogramów została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece” realizowanego od 2013 przez Bibliotekę. zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To 40 zdjęć finalistów konkursu dla studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”. Wystawa czynna do 30 sierpnia.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia kryminału „ Pewnego razu…. w Hollywodd,   horror „ Annabelle wraca do domu,  komedie  „W deszczowy dzień w Nowym Yorku” „Oszustki”,  „Na bank się uda”   czy film przygodowy „ Król Lew” .

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.