°C

Kolejne przypadki zakażenia. Sprawa trafiła do prokuratury

 

Są kolejne przypadki New Delhi w zielonogórskim szpitalu.

Jeszcze kilka dni temu przedstawiciele placówki deklarowali, że nowe przypadki nie są odnotowane. Teraz liczba pacjentów, u których wykryto New Delhi, wzrosła do 25. Te informacje potwierdziła dziś w Radiu Zachód Bożena Chudak, dyrektor wydziału zdrowia w urzędzie wojewódzkim:

Bożena Chudak dodała, że wojewoda lubuski skierował sprawę ewentualnego złamania procedur w szpitalu w Zielonej Górze do prokuratury. Zarzuty są poważne: zaniedbania proceduralne i nieprzebadanie wszystkich pacjentów na oddziale, gdzie stwierdzono pierwszy przypadek:

W zielonogórskim szpitalu nadal wstrzymane są przyjęcia. Wczoraj (16.08) lecznica wydała specjalne oświadczenie. Na stronie szpitala czytamy m.in., że krakowska placówka, z której pochodził „pacjent zero”, nie przekazała naszemu szpitalowi informacji o bakterii. Prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze twierdzi ponadto, że po wykryciu bakterii New Delhi, informacja ta została niezwłocznie przekazana Sanepidowi.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku