°C

Piotr Barczak krytycznie o sytuacji w szpitalu

Fot. M.Poniedziałek

Zarząd województwa lekceważy temat i nie słucha mieszkańców uważa Piotr Barczak komentując sprawę obecności bakterii New Delhi w Szpitalu Uniwersyteckim.

Przewodniczący zielonogórskiej Rady Miasta bardzo krytycznie odniósł się też do słów lubuskiego marszałka Elżbiety Polak, która na antenie Radia Zachód stwierdziła, że nie chce mówić jednoznacznie, czy za zagrożenie bakteriologiczne powinno odpowiedzieć szefostwo szpitala. Dodała, że nie obawia się ewentualnych strat finansowych, związanych z przerwą w wykonywaniu świadczeń medycznych:

Piotr Barczak jest też zaskoczony terminem zwołania sesji nadzwyczajnej   sejmiku lubuskiego w sprawie  bakterii, kilka miesięcy po jej wystąpieniu. Brak dokumentów pierwszego chorego pacjenta to sprawa dla prokuratora – uważa przewodniczący:

Zawiadomienie prokuratury rozważa wojewoda lubuski.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.