°C

Moc Kultury 14. 08. 2019

WiMBP
 

W mieście trwa 16 - te  Lato Muz Wszelakich. Od godziny  17.00 do 19.00 w cyklu „Nie nudzę się latem” spacer po mieście z przewodnikiem Januszem Kapałą  pod hasłem Tego już nie zobaczysz - miasto jakie pamiętam z dziecinnych lat. Zbiórka na Placu Bohaterów o godzinie 16.45. O godz. 20.00  na  polanie  przed Amfiteatrem im. Anny German koncert Viva Santana. Wystąpią  Leszek Cichoński oraz  Jose Torres z zespołem.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W muzeum  zwiedzać można także wystawę  zatytułowaną „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowaną wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze.

Na ekspozycji można zobaczyć repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii dokumentujących służbę policjantów z tamtego okresu. Wystawa jest czynna prawie do końca września.

Wojewódzka Biblioteka im Cypriana Kamila Norwida zaprasza  na wystawę „Pracuj i podróżuj”. 

Wystawa fotogramów została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece” realizowanego od 2013 przez Bibliotekę. zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To 40 zdjęć finalistów konkursu dla studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”. Wystawa czynna do 30 sierpnia.

Z kolei w galerii  „Na Górze” w mediatece Góra Mediów od poniedziałku dostępna jest wystawa grafik Władysława Sikory i malarstwa Dariusza Kamysa „Dwa Największe Pędzle Świata”.

Mediateka Góra Mediów serdecznie zaprasza wszystkich fanów i miłośników kabaretu POTEM. Wydarzenie odbywa się w ramach 1. Zlotu Fanów Kabaretu POTEM który rozpoczyna się już jutro .

Lubisz tańczyć ?? Szkoła Tańca Studio Dance Club ma dla Ciebie  wspaniała propozycję na dzisiejszy wieczór.  O godz. 20.00 rozpoczyna się  MILONGA Jak zwykle pozytywne emocje i piękna muzyka gwarantowane.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia premiera kryminału „ Pewnego razu…. w Hollywood,   horror „Annabelle wraca do domu”,  komedie: „Truposze nie umierają” , „W deszczowy dzień w Nowym Yorku”  czy film przygodowy „ Król Lew”.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku