°C

Moc Kultury 14. 08. 2019

WiMBP

W mieście trwa 16 - te  Lato Muz Wszelakich. Od godziny  17.00 do 19.00 w cyklu „Nie nudzę się latem” spacer po mieście z przewodnikiem Januszem Kapałą  pod hasłem Tego już nie zobaczysz - miasto jakie pamiętam z dziecinnych lat. Zbiórka na Placu Bohaterów o godzinie 16.45. O godz. 20.00  na  polanie  przed Amfiteatrem im. Anny German koncert Viva Santana. Wystąpią  Leszek Cichoński oraz  Jose Torres z zespołem.

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W sierpniu odbywają się Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

W muzeum  zwiedzać można także wystawę  zatytułowaną „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowaną wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze.

Na ekspozycji można zobaczyć repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii dokumentujących służbę policjantów z tamtego okresu. Wystawa jest czynna prawie do końca września.

Wojewódzka Biblioteka im Cypriana Kamila Norwida zaprasza  na wystawę „Pracuj i podróżuj”. 

Wystawa fotogramów została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece” realizowanego od 2013 przez Bibliotekę. zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To 40 zdjęć finalistów konkursu dla studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”. Wystawa czynna do 30 sierpnia.

Z kolei w galerii  „Na Górze” w mediatece Góra Mediów od poniedziałku dostępna jest wystawa grafik Władysława Sikory i malarstwa Dariusza Kamysa „Dwa Największe Pędzle Świata”.

Mediateka Góra Mediów serdecznie zaprasza wszystkich fanów i miłośników kabaretu POTEM. Wydarzenie odbywa się w ramach 1. Zlotu Fanów Kabaretu POTEM który rozpoczyna się już jutro .

Lubisz tańczyć ?? Szkoła Tańca Studio Dance Club ma dla Ciebie  wspaniała propozycję na dzisiejszy wieczór.  O godz. 20.00 rozpoczyna się  MILONGA Jak zwykle pozytywne emocje i piękna muzyka gwarantowane.

W Cinema CITY  dziś do obejrzenia premiera kryminału „ Pewnego razu…. w Hollywood,   horror „Annabelle wraca do domu”,  komedie: „Truposze nie umierają” , „W deszczowy dzień w Nowym Yorku”  czy film przygodowy „ Król Lew”.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.