°C

Ciach broni szpitalnych procedur: Zareagowaliśmy właściwie

 

Dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Uniwersyteckim o problemie bakterii New Delhi.

Niebezpieczny, lekooporny patogen zdiagnozowano już u 22 pacjentów. W Szpitalu Uniwersyteckim wciąż przebywa 14 osób, które są nosicielami tej bakterii.

Skąd bakteria trafiła do zielonogórskiego szpitala? Prawdopodobnie pacjent „zero” pochodził z innego województwa. Mówi dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Uniwersyteckim Antoni Ciach:

Obecnie w lecznicy są wstrzymane przyjęcia pacjentów. Ograniczono również wizyty. Antoni Ciach twierdzi, że szpital nie zareagował za późno. Według przedstawiciela lecznicy, zostały wdrożone wszystkie procedury:

Bakteria New Delhi jest nazywana „chorobą brudnych rąk”. Może prowadzić m.in. do zapalenia płuc czy zakażenia układu moczowego.

Sytuację w Szpitalu Uniwersyteckim monitoruje Lubuski Urząd Wojewódzki. Wicewojewoda Wojciech Perczak nie wyklucza zgłoszenia sprawy do prokuratury.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku